۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ آذر
معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از چاپ هفت عنوان کتاب در این دانشگاه خبر داد.

خانم دکتر سیدی با بیان اینکه هم اکنون 2 کتاب دیگر در دست چاپ است، اظهار داشت: بیشترین میزان کتاب چاپ شده در واحد انتشارات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی 2 سال گذشته بوده که طبق آمار ثبت شده 60 درصد کتب منتشر شده در این بازه زمانی به چاپ رسیده است.

وی از استعلام 15 عنوان کتاب در سامانه مداد خبر داد و گفت: 13 استعلام شامل بیش از 90 درصد استعلامات طی 2 سال اخیر ثبت شده است.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: طی 24 ماه گذشته پنج نشست شورای انتشارات به میزبانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای بررسی کتب استعلام گرفته و در حال چاپ برگزار شد، همچنین در بخش تشویق و ترغیب اعضاء محترم هیات علمی، نویسندگان و دانشجویان تا کنون 2 کارگاه آشنایی با فعالیت های واحد انتشارات و آشنایی سرقت ادبی برگزار شده است.

خانم دکتر سیدی با بیان اینکه اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با هدف انتشار آثار ارزنده در رشته هاي گوناگون، به ويژه رشته هاي مربوط به علوم پزشکي با نام" کمیسیون انتشارات و تالیفات دانشگاه"  شروع به کار نموده است.

وی نکته قابل تامل کتاب های چاپ شده در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را موضوعات این کتب عنوان کرد و افزود: عناوین این کتاب ها علاوه بر مباحث علمی پزشکی به مشکلات سلامت مردم منطقه همچون سرطان نیز پرداخته تا کمکی جهت بهبود سلامت منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت باشد.